BURGERFEST

7.-8. září 2019

NOVINKY

O festivalu

Burgerfest je dvoudenní unikátní, food-kulturní festival pravidelně probíhající na Výstavišti v Praze Holešovicích pod záštitou US Ambasády v Praze. Jeho historie se píše již od roku 2012 a v současné době jsme největším burgerovým festivalem v Evropě. Představujeme kuchařský umění vybraných burgráren nejen z Prahy ale i z celé ČR a zahraničí a k tomu hlavním partnerem je už pěkných pár let ambasador těch nej kvalitních lihovin z Tennessee – Jack Daniel’s. Máme taky podporu od celosvětově nejznámější partičky grilovacích nadšenců – BBQ Pit Boys z USA a jejich chapters, kteří se pravidelně účastní grilovacích show.

Před vznikem Burgerfestu byl burger u nás vnímán jako rychlý a nepříliš kvalitní jídlo z fast foodu. Naším posláním bylo a je dokázat, že právě tak tradiční americký jídlo, jakým burger je, má své místo v kvalitní gastronomii.  Takže před více než sedmi lety jsme představili trend gourmet burgerů a k tomu každoročně množství dobrých burgráren. Stále vzrůstající oblíbenost týhle lahůdky nám dokazuje, že směr byl správnej a hlavně smysluplnej. Burger je totiž neuvěřitelně variabilní, základem je vždy kvalitní maso a to z lokálních a čerstvých surovin, správné dochucení, bulka od vlastního pekaře. Příprava  přímo na místě před tvýma očima tomu všemu dodá tu správnou šťávu a atmosféru. Na festivalu vždy myslíme i na kytkožrouty a bezlepkáče.

Další již 8. ročník se bude konat opět na Výstavišti a již podruhý u Křižíkovy fontány a to o víkendu 7-8. září 2019!

„Každý rok chceme Burgerfest posunout dál, výš, představit všem grilovací trendy co hýbou světem. Proto i letos to bude stát za to. Během těch pár let se nám i díky návštěvníkům, podařilo v srdci Evropy vytvořit akci, která je světově známá a vyhledávaná. Tradičně máme připraveno spoustu aktivit, takže si můžeš zahrát americký fotbal, projet se v americkým Humvee nebo si zasoutěžit a vyhrát obytný karavan na týden. V zóně TKF se pobavíš s dakarským závodníkem Lukášem Kvapilem, nebo se podíváš na show FMX ridera Libora Podmola. A proč to všechno vlastně děláme? Protože My v hovězí věříme!“ Říká zakladatel, vizionář, šéfkuchař i světoběžník v jedné osobě Zdeněk Střížek.

Novinkou ročníku je tentokrát i speciální BBQ Contest dle pravidel KCBS, což je největší soutěžní BBQ organizace na světě sídlící v americkém Kansasu. Evropské týmy se během víkendu utkají hned ve čtyřech grilovacích disciplínách o mistra BBQ. Sleduj náš program, který je plný fajn hudby od kapel jako Lake Malawi, Oli Alchemy nebo skupiny Sendwitch. Kuchařské show v podání gril masterů z celýho světa ale i našich hvězdných šéfkuchařů. Vystoupí například kapitán českého Národního týmu kuchařů a cukrářů Honza Horký, který předvede svůj um spolu s německým grill masterem Karlem Heinzem z Mnichova a zlatým hřebem bude BBQ show v podání Teda Readera z kanadského Toronta. Nebude chybět vystoupení kluků z Na Stojáka i oblíbené soutěže a mnoho dalšího. Jo a nezapomeň vzít všechny děti s sebou, nejenom že se svým bejbypankem vystoupí Kašpárek v rohlíku, ale v Primáčkově dětské zóně bude pro ně přichystáno spoustu zábavy, takže si v klidu vychutnáš svoje jídlo i drink.

Sleduj novinky tady nebo rovnou na našem FB a Instagramu