BURGERFEST

7.-8. září 2019

NOVINKY

O festivalu

Burgerfest je dvoudenní unikátní, food-kulturní festival pravidelně probíhající na Výstavišti v Praze Holešovicích pod záštitou US Ambasády v Praze. Jeho historie se píše již od roku 2012 a v současné době jsme největším burgerovým festivalem v Evropě. Představujeme kuchařský umění vybraných burgráren nejen z Prahy ale i z celé ČR a zahraničí a k tomu hlavním partnerem je už pěkných pár let ambasador těch nej kvalitních lihovin z Tennessee – Jack Daniel’s . Máme taky podporu od celosvětově nejznámější partičky grilovacích nadšenců – BBQ Pit Boys z USA a jejich chapters, kteří se pravidelně účastní grilovacích show.

Před vznikem Burgerfestu byl burger u nás vnímán jako rychlý a nepříliš kvalitní jídlo z fast foodu. Naším posláním bylo a je dokázat, že právě tak tradiční americký jídlo, jakým burger je, má své místo v kvalitní gastronomii.  Takže už skoro před sedmi lety jsme představili trend gourmet burgerů a k tomu každoročně množství dobrých burgráren. Stále vzrůstající oblíbenost týhle lahůdky nám dokazuje, že směr byl správnej a hlavně smysluplnej. Burger je totiž neuvěřitelně variabilní, základem je vždy kvalitní maso a to z lokálních a čerstvých surovin, správné dochucení, bulka od vlastního pekaře a spolu s přípravou  přímo na místě před tvýma očima tomu dodá tu správnou šťávu a atmosféru. Na festivalu myslíme k tomu i na kytkožrouty a bezlepkáče.

7. ročník, originálního a jedinečného Burgerfestu byl  jako vždy opravdu masitý. Velký výběr z tradičních i nových podniků z České republiky, ale také na zahraniční hosty, burgery na všechny možný způsoby, chutě a barvy. Ročník 2018 byl ve znamení kuchařských show v podání gril masterů z celého světa, kteří představili nové trendy a techniky v přípravě burgerů. Samozřejmostí byl velký doprovodný program plný hudby a show. Na svý si přišly i naše děti v parádní dětský zóně.

Další již 8. ročník se bude konat opět na Výstavišti a již podruhý u Křižíkovy fontány a to o víkendu 7-8. září 2019! Sleduj tady novinky nebo rovnou na našem FB nebo Instagramu  

A proč to všechno děláme? Protože my:

V hovězí věříme!“