BURGERFEST

5.-6. září 2020

NOVINKY

O festivalu

Burgerfest je dvoudenní unikátní, food-kulturní festival pravidelně probíhající na Výstavišti v Praze Holešovicích pod záštitou US Ambasády v Praze. Jeho historie se píše již od roku 2012 a v současné době jsme největším burgerovým festivalem v Evropě. Představujeme kuchařský umění vybraných burgráren nejen z Prahy ale i z celé ČR a zahraničí a k tomu hlavním partnerem byl pěkných pár let ambasador těch nej kvalitních lihovin z Tennessee – Jack Daniel’s. Máme taky podporu od celosvětově nejznámější partičky grilovacích nadšenců – BBQ Pit Boys z USA a jejich chapters, kteří se pravidelně účastní grilovacích show.

Před vznikem Burgerfestu byl burger u nás vnímán jako rychlý a nepříliš kvalitní jídlo z fast foodu. Naším posláním bylo a je dokázat, že právě tak tradiční americký jídlo, jakým burger je, má své místo v kvalitní gastronomii.  Takže před více než osmi lety jsme představili trend gourmet burgerů a k tomu každoročně množství dobrých burgráren. Stále vzrůstající oblíbenost týhle lahůdky nám dokazuje, že směr byl správnej a hlavně smysluplnej. Burger je totiž neuvěřitelně variabilní, základem je vždy kvalitní maso a to z lokálních a čerstvých surovin, správné dochucení, bulka od vlastního pekaře. Příprava  přímo na místě před tvýma očima tomu všemu dodá tu správnou šťávu a atmosféru. Na festivalu vždy myslíme i na kytkožrouty a bezlepkáče.

Další již 9. ročník se bude konat opět na Výstavišti a již podruhý u Křižíkovy fontány a to o víkendu 5-6. září 2020!

„Každý rok je pro nás velkou výzvou. Během těch pár let se s našima společnýma silama podařilo v srdci Evropy vytvořit akci, která je unikátní, světová a prostě COOL! Tento rok bude pro nás ovšem mimořádný. Kromě tradičně našláplýhlo programu plnýho hudby, zábavy, oblíbených kuchařských show, ale i KCBS contestu, budeme návštěvníky bavit ještě větší show! Dál posuneme hranice všedních dní nás všech a to i bez letenky do Severní Ameriky. A proč to všechno děláme? Protože my “ V hovězí věříme!“ Říká Zdeněk Střížek – zakladatel a praotec všech „fine“ burgráren v Česku.

Sleduj novinky tady nebo rovnou na našem FB a Instagramu