BURGERFEST

7.-8. září 2024

NOVINKY

Burgerfest 2015 Tisková zpráva

Čtvrtý ročník vyhlášeného a originálního Burgerfestu přinesl nejen vyzkoušené burgrárny ale také nové podniky, jenž přijely představit své umění a ukázat jak chutná Amerika v českém podání! Hlavním partnerem letošního ročníku a ambasadorem kvalitních lihovin nebyl nikdo jiný než Jack Daniel´s. Kromě ověřených kombinací mletého masa a bbq jste mohli ochutnat i vegetariánské či rybí varianty a tu správnou grilovací atmosféru a show zajistily hvězdy letošního ročníku a legendy amatérského grilování nejen v USA – samotní BBQ Pit Boys. Během víkendu se tak Výstavištěm neslo jejich světoznámé „Can you smell that? It´s smells guuud!

Pohoda, tolerance a otevřenost novým zážitkům byla nedílnou součástí letošního ročníku, příkladem byly vietnamské bagety bánh mí, habanera, choriza či mexické nektary nebo kalifornská vína. Nechyběly ani české pivovary a samozřejmě vynikající burgery z rozmanitých a nápaditých ingrediencí. Tuhle skvělou kombinaci pak doplnily kolumbijské, kubánské, maďarské i balkánské verze burgerů a bbq.

Dobrá, nebudeme Vás dále napínat a zde jsou fakta, která mluví za vše:
snědlo se 60 000 burgerů, vypilo 100 hl piva a k tomu více než 50 hl nealkoholických nápojů!


Letos jsme chtěli svátek burgerů pojmout jako jednu velkou show v americkém stylu a ukázat všem, že skvělé burgery umíme i u nás v České Republice. A také, že Burgerfest se stává mezinárodním, což se povedlo“ říká Zdeněk Střížek, prezident Burgerfestu.

Nechyběl ani atraktivní doprovodný program, kde se pod záštitou americké ambasády a po uvítací řeči pana Ray Castilla a prezidenta festivalu vše rozeběhlo na plné obrátky.Velkým lákadlem byla soutěž „Přijď na Jack Daniel´s Burgerfest a vodjeď na Harleji!“ Stačilo správně kopnout do míče amerického fotbalu, trefit branku a nový Harley byl doma. K výhře chybělo pouhých 1,5 m, a proto doporučujeme nezoufat a trénovat na příští rok! Děti si stavěly dřevěné burgery a dospělí mohli vyzkoušet off-road jízdu, soutěžit v napínavém pojídání burgerů či v grilování amatérů.

Návštěvníky zvolená vítězná restaurace Jack Daniel´s presents Burgerfest 2015 se stala Sweet 60´s a nejlepší burger, jenž zvolila porota složená ze členů BBQ Pit Boys, překvapivě vyhrála zahraniční restaurace Burger House z maďarské Budapešti, což je výzvou pro nás všechny. K poslechu hrály nadupané kapely, vtipně vystoupili kluci z Na Stojáka a na sobotní večer přijel program zpestřit nejlepší evropský cover band kapely Kiss – Kiss forever band. Burgerfest také pomáhá a jako každý rok podpořil i letos Klub nemocných cystickou fibrózou a daroval šek v hodnotě 50 000 Kč.

Burgerfest was an unbelievable event, far bigger than I ever imagined. That view of thousands of people from the stage was incredible, and I was thrilled to be a part of it. Well done!“ (Bob Ahlgren, BBQ Pit Boys).

Organizátoři děkují všem partnerům, spolupracovníkům a především návštěvníkům za podporu a již teď se těší na další ročník. Protože my „v hovězí věříme!“ Takže přijďte i na další masitý již pátý ročník a to 10. – 11. 9. 2016 opět na holešovické Výstaviště.