BURGERFEST

1.-3. září 2023

NOVINKY

Burgerfest 2014 Tisková zpráva

Praha opět hostila festival burgerů a komunitní americké kultury. V průběhu soboty a neděle přišlo do pražských Holešovic více než čtyřicet pět tisíc návštěvníků. Dohromady se snědlo na čtyřicet tisíc burgerů! Ceny účastníkům a výtěžek z veřejné dražby v hodnotě šedesáti tisíc korun pro Klub nemocných cystickou fibrózou předal místostarosta Městské části Praha 7, Daniel Štěpán a zástupce americké ambasády, Deputy Chief of Mission Steve Kashkett.

„Jsem velmi nadšen, že letošní Burgerfest 2014 přinesl mnoho radosti, zábavy, kvalitní gastronomie a také pomohl dobré věci, Klubu nemocných cystickou fibrózou,“ říká Zdeněk Střížek, prezident festivalu. A dodává: „Více než šedesát tisíc korun putuje tím správným směrem, projevila se zde velká míra solidarity.“

LETOŠNÍ BURGERFEST

Letošní třetí ročník navštívilo přes 45 000 návštěvníků, kteří snědli 40 000 burgerů a svlažili svá hrdla 62 hektolitry piva! Návštěvníci festivalu mohli ochutnávat různé druhy burgerů od 22 zúčastněných restaurací, které se snažily připravit ty nejlepší a nejzajímavější kombinace. Jednou z nich byly například „černý“ a „zelený“ burger restaurace Zephyr, kde třeba v zelené variantě použili i nakládaný zázvor a wasabi.

Na letošním Burgerfestu se také soutěžilo, a to hned v několika kategoriích. Návštěvníci akce tak mohli hlasovat pro nejlepší restauraci a i pro nejlepší burger. V kategorii Nejlepší restaurace se na prvním místě umístil James Dean Prague, na druhém místě skončila restaurace Koza Róza a třetí místo obsadila restaurace Sweet 60´s. V klání o Nejlepší burger festivalu si první příčku vybojoval burger ze Sweet 60´s, druhou obsadila restaurace Kandelábr a třetí Němý Medvěd. Speciální cenu pak získala restaurace Koza Róza.

CHARITATIVNÍ AKTIVITY

Součástí Hellmann´s Burgerfestu byly ale také charitativní aktivity. Kromě ochutnávání amerických dobrot mohli návštěvníci přispět do veřejné sbírky hraček pro dětské domovy. Jedna část z nich putuje do mateřských školek MČ Praha 7 a ta druhá prostřednictvím společnosti Betynka do Severních Čech. Za MČ převzal hračky místostarosta Prahy 7 Daniel Štěpán, který společně se zástupcem americké ambasády, Deputy Chief of Mission Stevem Kashkettem, vedl veřejnou dražbu na podporu nemocných cystickou fibrózou. Dražba byla velmi dramatická. Do dražebního pole byly vloženy dva podepsané dresy – klubu HC Sparta a Prague Black Panthers. Sparťanský dres se vydražil za dva tisíce pět set korun a dres amerických hráčů fotbalu se podařilo vydražit za výjimečných šedesát tisíc korun. Mimořádný vklad dala i jedna z restaurací, a to ve výši deseti tisíc korun. Celý výtěžek byl věnován ve prospěch Klubu nemocných cystickou fibrózou, peníze byly předány do rukou ředitelky klubu Markéty Jansové.

„Byl jsem na správném místě a ve správnou dobu. Ovládlo mě velké překvapení, jak prestižní je Burgerfest, jak se prezentuje a hlavně jakým způsobem opět žilo pražské Výstaviště,“ říká místostarosta Prahy 7, Daniel Štěpán. „Velmi rád jsem byl přítomen mimořádné dražbě. Solidarita a pomoc druhým je v dnešní době velmi důležité. Děkuji organizátorům, že rozproudili kulturní dění nedaleko Stromovky a zároveň připomněli zašlou slávu Výstaviště,“ uzavírá místostarosta Štěpán.

Hellmann´s Prague Burgerfest 2014 stál rozhodně za návštěvu a nezbývá než se těšit na další porci skvělých burgerů na dalším ročníku.

Zúčastněné podniky:

Bosna Grill, Bejzment, Burger Bar, Butche´s Burger, DISH Fine Bistro, El Arriero, Fasty´s, Hellmann´s, Kaiser Franz, James Dean Prague, Joe´s American Grill, Klub přátel dobrých burgerů z Brna/ BLT, Koza Róza, Němý Medvěd, New York Burger, Peter´s Burger Pub, Restaurace Kandelábr, Sweet 60´s, Texas Steak House, TGI Friday´s, Tom´s Burger, U Nezbedného Bakaláře, Zephyr.