BURGERFEST

1.-3. září 2023

NOVINKY

BBQ Pit Boys na Burgerfestu

Existuje mnoho důvodů, proč milovat podzimní Prahu: vlídné počasí, méně turistů a samozřejmě Burgerfest! Tato dvoudenní akce věnovaná právě dobrému mletému masu proběhne již čtvrtým rokem. Řada místních a mezinárodních grilovacích nadšenců, včetně BBQ Pit Boys z USA, se sejde 19.-20. září a předvede své vlastní variace na klasické burgery. Exkluzivním, anglicky hovořícím mediálním partnerem je Prague.TV.

Doporučení od pořadatelů: „přijď včas! V loňském roce zaplavilo Výstaviště v Holešovicích 45 tisíc lidí a snědlo se téměř 40 tisíc burgerů!“.

V očekávání této jedné z největších masožravých akcí v moderních českých dějinách jsme si povídali se zakladatelem BBQ Pit Boys, kterým není nikdo jiný než Bob Ahlgren. Čísla zní jasně, přes 70 miliónů lidí ve více než 100 zemích sleduje BBQ kanál na YouTube. Tento úspěch je především díky Ahlgrenovi, který patří k 14ti vyvoleným „YouTube Chefs“ z celého světa.

Jsme velmi rádi, že Ahlgren a jeho kolegové „pitmasters“ se zúčastní letošního ročníku Burgerfestu a oni sami jsou přímo nadšeni a těší se na vás a na Prahu! Ostatně bude to jejich vůbec první cesta do Evropy. A tady trochu historie:

BBQ Pit Boys vznikli na YouTube v roce 2007 pod názvem BarbecueWeb. V té době, bylo ještě YouTube známé jako „WhoTube“ a jen málo lidí vědělo o jeho existenci. YouTube ale poskytovalo v té době neobvyklou věc, nahrávání a sdílení videí zdarma.

Jak to všechno začalo? Pro svého dobrého přítele žijícího na západním pobřeží USA, takže pěkně daleko, jsem začal točit asi jeden BBQ video recept týdně a poté jej nahrál na YouTube, aby se mohl podívat, jak se to dělá. Video bylo v té době ve standardním rozlišení (SD) technologie a dial-up internet byl pomalý, takže nahrání 5-minutové videa trvalo často i 8 hodin .. Byla to tenkrát nejlepší dostupná technologie a zdarma a můj přítel mohl díky tomu sledovat jak jsem udělal ten konkrétní recept. Bylo to skvělé!

Asi v roce 2008 jsem začal používat jméno Barbecue Pit Boys a založil doménu a webové stránky BBQPitBoys.com. V následujících týdnech někteří z mých dobrých přátel se začali také účastnit produkce BBQ videí. Používali jsme levné kamery, osvětlovací přístroje a zařízení z místního železářství a mimo jiné software za 99 dolarů. Nebylo nutné žádné speciální a nákladné zařízení, jen dobré jídlo a kvalitní gril a udírna..

Po více než roce a pár desítkách Barbecue Pit Boys videí mě oslovilo YouTube s dotazem, zda bych měl zájem se stát jejich partnerem. Ukázalo se, že někteří zaměstnanci YouTube se již dříve dívali na moje videa a byli fanoušky BBQ Pit Boys. V té době jsem ještě neměl tušení, proč má někdo zájem sledovat mé BBQ videa, ale souhlasil jsem a stal se partnerem, aniž jsem tedy věděl co to opravdu znamená.

O několik měsíců později, jsem obdržel platbu z YouTube v hodnotě pár dolarů. Ukázalo se, že YouTube mi poslalo pár drobných za množství shlédnutí mých gril videí. Bylo to málo, ale i tak překvapení. Skutečně jsem dostal zaplaceno za sdílení mých BBQ videí! Nakonec se samozřejmě hodily a využili jsme je na pár piv při natáčení. Příjemné…!

Na základě podpory YouTube jsme začali dostávat spoustu e-mailů a zpráv od diváků z celého světa. Mnozí měli stejnou vášeň pro BBQ a grilování jako my, a povzbuzovali nás v pokračování. A protože nás takto mile podpořili, pokračovali jsme dál. Ukázali jsme, jak si sami mohou udělat, a to skutečně snadno, z hovězích žeber, vepřového masa, zvěřiny i aligátorů, steaky a burgery anebo whiskey koláče.

V roce 2008 jsme se na základě náhlého popudu rozhodli nabídnout našim fanouškům za jejich obětavost a podporu Barbecue Pit Boys Pitmaster certifikát. Fanoušci se začali rychle přihlašovat a zasílali fotky ve svých BBQ Pit Boys tričkách, které jsme dali do prodeje na jejich přání.. Nyní máme registrováno přes 5,5 milionu BBQ Pit Boys fanoušků z celého světa, kteří sdílejí své nápady, recepty a různé techniky grilování a uzení. Naším společným cílem je podporovat mezinárodní společenství dobrého jídla, dobrého pití a dobrých přátel.

Jak je to jednoduché!

Nedávno Barbecue Pit Boys navštívili i Tokyo a Taipei na Taiwanu, kde jsme se setkali se svými fanoušky. Další destinací bude Praha, kde se bude v září konat skvělý festival s názvem Burgerfest. Zde se sejdeme s mnoha našimi Barbecue Pit Boys fanoušky a Pitmastery z celé Evropy. A samozřejmě se potkáme se spoustou nových lidí. Těšíme se na pořádnou oslavu epického sendviče s názvem Burger! Pro náš YouTube kanál a webové stránky jsme totiž vytvořili více než 40 variant tohoto kultovního jídla a dle našeho názoru neexistuje žádný jiný grilovaný pokrm, který se dá tak dobře srovnávat.Cítíte to? Voní to guuud ..!

Jednoduše nasaď svý barbecue boty a přijď na Burgerfest protože to bude guuuud…!

Burgerfest se bude konat 19. – 20. září 2015, na Výstavišti v pražských Holešovicích.

Naše BURGERFEST video: https://www.youtube.com/watch?v=vEWLYw8CP8o
BBQ Pit Boys YouTube kanál: https://www.youtube.com/user/BarbecueWeb